Półkolonie zimowe 2019

Na czarno-białym zdjęciu dzieci trzymają walizkę

W czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci do wspólnych podróży – po Cricotece, po Podgórzu, a także podróży w wyobraźni. Półkolonie odbywają się w dwóch turnusach – od poniedziałku do piątku w godz. 9–17. 14–18 stycznia – dla dzieci w wieku 6-10 lat; 21–25…

Teatroteka Szkolna

Czarny logotyp z napisem Teatroteka Szkolna

12 grudnia (środa) o godz. 15.30-18.30 zapraszamy na spotkanie dla nauczycieli, animatorów kultury, pedagogów teatru, instruktorów teatralnych.   

Żywe Pomniki 2018

Zdjęcie przestawiające aktorów Teatru Cricot 2, którzy przebrani w kostiumy odgrywają tak zwane Żywe Pomniki 8 grudnia.

Żywe Pomniki to hołd oddawany w rocznicę śmierci Tadeusza Kantora przez aktorów Teatru Cricot 2. Co roku pod historyczną siedzibą Teatru Cricot 2 zastygają na kilka minut w bezruchu Dwaj Chasydzi z deską ostatniego ratunku oraz Wieczny Wędrowiec. Zapraszamy 8 grudnia…

NOT.FOT. – Porozmawiajmy o pomnikach

Na fotografii, która pierwotnie pełniła rolę slajdu zobaczyć można asamblaż Tadeusza Kantora z parasolem i postacią oraz fotografie przedstawiające prace Christo i Jean Claude z pogranicza land artu, z Japonii i Kalifornii.

8 grudnia o 18:00 zapraszamy do Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora na spotkanie dedykowane dwóm ostatnim numerom magazynu „NOT.FOT.” poświęconych kolejno pomnikom – przede wszystkim tym, które powstawały masowo w komunistycznej Polsce, od zakończenia drugiej wojny światowej do schyłku lat 80.

Dla dorosłych

Zdjęcie materiałów potrzebnych do warsztatów graficznych

Zapraszamy na cykl warsztatów artystycznych dla dorosłych przybliżających pojęcia z zakresu sztuk graficznych.