Koncert Krakow Improvisers Orchestra

24 marca 2018

20:00

Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasie przed koncertem

KIO to zespół improwizatorów zorientowany na free improvisation, wykonywanie improwizacji dyrygowanych i partytur graficznych. Improwizacja dyrygowana (conduction) powstaje w oparciu o system znaków/sygnałów odnoszących się do podstawowych elementów muzycznych i sposobów komunikacji.


KIO to przestrzeń współpracy improwizujących muzyków z różnych środowisk, akademickich i nieakademickich, freejazzowych i eksperymentalnych.

Dyrygent może opracować własny system gestów, może przygotować strukturę utworu wcześniej, albo też improwizować w interakcji z zespołem; może wydzielać z orkiestry mniejsze sekcje, solistów; może narzucić określony puls i metrum albo w ogóle nie dawać wskazówek i pozwolić zespołowi grać zupełnie swobodnie – możliwości są właściwie nieograniczone. Orkiestra czerpie z dokonań takich formacji, jak London Improvisers Orchestra, John Zorn’s Cobra, Phil Minton’s Feral Choir czy Discordian Community Orchestra.

Orkiestrą zadyrygują Paulina Owczarek i Marta Dramowicz oraz gościnnie twórca Vienna Improvisers Orchestra Michael Fischer

KIO wystąpi w składzie:

Skład:

Anna Bogdanowicz – głos

Marcin Bożek – gitara basowa

Tomek Chołoniewski – perkusja

Brianne Curran – skrzypce

Marta Dramowicz – syntezator, dyrygowanie

Michał Kiedrowski – skrzypce

Wiktor Krzak – fagot

Sebastian Mac – gitara

Adam Nyk – głos

Ernest Ogórek – kontrabas

Paulina Owczarek – saksofon altowy, dyrygowanie

Adam Stodolski – kontrabas

Aleksander Wnuk – perkusja