Koncert Krakow Improvisers Orchestra

11 czerwca 2018

20:00

Bilety w cenie 20 zł do kupienia przed koncertem.

KIO to zespół improwizatorów zorientowany na free improvisation, wykonywanie improwizacji dyrygowanych i partytur graficznych. Improwizacja dyrygowana (conduction) powstaje w oparciu o system znaków/sygnałów odnoszących się do podstawowych elementów muzycznych i sposobów komunikacji.


KIO to przestrzeń współpracy improwizujących muzyków z różnych środowisk, akademickich i nieakademickich, freejazzowych i eksperymentalnych.

Dyrygent może opracować własny system gestów, może przygotować strukturę utworu wcześniej, albo też improwizować w interakcji z zespołem; może wydzielać z orkiestry mniejsze sekcje, solistów; może narzucić określony puls i metrum albo w ogóle nie dawać wskazówek i pozwolić zespołowi grać zupełnie swobodnie – możliwości są właściwie nieograniczone. Orkiestra czerpie z dokonań takich formacji, jak London Improvisers Orchestra, John Zorn’s Cobra, Phil Minton’s Feral Choir czy Discordian Community Orchestra.

Orkiestrą zadyrygują Paulina Owczarek i Marta Dramowicz oraz gościnnie twórca Vienna Improvisers Orchestra Michael Fischer

KIO wystąpi w składzie:

Ágnes Bazsinka – głos 

Przemek Borowiecki – perkusja

Jacek Chmiel – gitara  

Tomek Chołoniewski – perkusja

Alex Clov – saksofon barytonowy  

Michał Kiedrowski – skrzypce 

Wiktor Krzak – fagot 

Adam Nyk – wizualizacje 

Ernest Ogórek – kontrabas 

Paulina Owczarek – saksofon altowy / dyrygowanie 

Andrij Sacheva – skrzypce 

Adam Stodolski – kontrabas 

Bartosz Ignacy Wrona – głos 

Liliana Zieniawa – wibrafon

Koncert jest częścią Programu koncertów 4–11 czerwca.