Spacer krakowskimi śladami Tadeusza Kantora

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

19 listopada 2017

Cricoteka zaprasza na jesienny Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Tym razem wybierzemy się na spacer śladami Tadeusza Kantora. 

Spotykamy się o godzinie 12:00 przy ul. Siennej 7/5 w Galerii-Pracowni Tadeusza Kantora, gdzie mieści się pokój zaprojektowany przez samego artystę. Przespacerujemy się przez najważniejsze punkty związane z teatrem i działalnością Kantora – Pałac Krzysztofory, w którym w piwnicach Galerii Krzysztofory miała swoją siedzibę Grupa Krakowska i jednocześnie Teatr Cricot 2. Następnie przejdziemy na ulicę Kanoniczą 5, gdzie od 1980 do 2014 roku mieściło się zaprojektowane przez Kantora Archiwum Cricoteki. Na ulicy Józefa zajrzymy do kawiarni Dwa okna, w której prezentowane są prace inspirowane Marią Jaremą (współzałożycielką Teatru Cricot 2). Ostatnim punktem spaceru będzie główna siedziba instytucji przy ulicy Nadwiślańskiej, gdzie obejrzymy wystawę Tadeusz Kantor. Odsłona trzecia. Marioneta i niedawno otwartą wystawę Zbigniew Gostomski.

Po spacerze zapraszamy do księgarni i kawiarni Crico Café!

Prowadzenie:
Dr Magdalena Figzał – teatrolog, kulturoznawca, recenzentka teatralna. Pracuje w Zakładzie Teatru i Dramatu Uniwersytetu Śląskiego. Prowadzi badania poświęcone muzyce scenicznej oraz eksperymentalnym formom teatru muzycznego.

 

Program:

12:00

spacer śladami Tadeusza Kantora, początek Galeria-Pracownia Tadeusza Kantora, ul. Sienna 7/5. Obowiązują zapisy rezerwacje@cricoteka.pl

Szanowni Państwo, z powodu ograniczonej liczby miejsc lista zapisów jest już zamknięta. 

 

11:00–19:00

wystawy:

Tadeusz Kantora. Odsłona trzecia. Marioneta

Zbigniew Gostomski – Powroty

Portrety mistrzów Krzysztofa Gierałtowskiego

 

Cricoteka – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

 

Patron medialny: Radio Kraków

 

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka

Nadwiślańska 2-4, 30-527 Kraków

www.cricoteka.pl

tel. (12) 442 77 70