Spotkanie dla seniorów

Laboratorium sceny – Spotkanie dla seniorów

Przestrzeń ruchu

Lekcja swingu

14 sierpnia, godz. 17:00

Wstęp wolny

Seniorzy w przestrzeni ruchu

fot. Studio FILMLOVE

Jak komunikować się za pomocą ruchu? Czy taniec może być formą wyrażania emocji? A może oswojenia przestrzeni? Z pewnością jest rodzajem ekspresji, która zachęca do otwartości. Po krótkiej rozgrzewce wspólnie spróbujemy swoich sił w swingu. Słuchać rytmów z lat 30. i 40. i uczyć się podstawowych kroków Lindy Hop, najbardziej popularnego tańca swingowego. Przydadzą się wygodne buty, luźne ubranie i otwartość na proste działania ruchowe.

Prowadzenie: Karina Shorets (KMiTa Swing) – miłość do jazzu, moda vintage i duch swobody natchnęły ją do rozpoczęcia swojej przygody z tańcem Lindy Hop. Zaczęła pod koniec 2013 roku, kiedy szukając zajęć z rock’n’rolla natknęła się na filmik o Lindy Hopie. Od tego momentu intensywnie uczestniczy w życiu KMiTa Swing: jako kursantka, tancerka i wolontariuszka przy festiwalach, obecnie już jako pełna pasji instruktorka. Jako aktorka, związana z krakowski Teatrem74, uważa że improwizacja i własny styl w tańcu są najważniejsze. Dąży do pełnej swobody, lubi łamać wszelkie zasady i szuka inspiracji w muzyce bebop, post bop, rockabilly, ska.


Zdjęcie na kamieniu

4 września, godz. 16:00

Wstęp wolny

fot. Studio FILMLOVE

 

Transfer zdjęcia na kamień to technika znana od dwustu lat. Obecnie używana jest do przenoszenia zdjęć. Na warsztacie skorzystamy z wiedzy o litografii, czyli pierwszej na świecie technice druku płaskiego. Zachęcamy do zabrania ze sobą własnego zdjęcia, które będzie można wykorzystać – najlepiej ważnego miejsca, domu rodzinnego, ulubionego momentu z wakacji. Dowiemy się jak utrwalić przestrzeń lub wspomnienie.

Prowadzenie:

Justyna Mazur – jest litografem, mamą i żoną. Zajmuje się edukacją artystyczną dzieci i dorosłych. Prowadzi studio grafiki artystycznej w Krakowie Litograf.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z funduszy Promocji Kultury