Rozmowa z Sethem Siegelaubem

z okazji prezentacji projektu Book Lovers w M HKA

czwartek 6 grudnia 2012,  20:00-22:00
miejsce: M HKA, Leuvenstraat 32, 2000 Antwerp

Siegelaub handluje dziełami sztuki, jest wydawcą i niezależnym organizatorem wystaw, zajmuje się polityką, jest też autorem bibliografii dotyczącej tkanin i ich kolekcjonerem.

W latach 60. otworzył środowisko wystawiennicze na nowe możliwości, zagadnienia i problemy wynikające z pojawienia się nowych form artystycznych, zwłaszcza tych określanych jako sztuka konceptualna.

Rozmowa toczyć będzie się na temat: Co się dzieje, gdy dzieło sztuki staje się powieścią? Omawiane będą między innymi ewentualne związki powieści artystycznych ze sztuką konceptualną, zmiany w procesie produkcji dzieła i jego dystrybucji wynikające z formy książkowej oraz stworzona przez nią możliwość podważenia konwencji instytucjonalnych.

 

Rozmowa Davida Maroto z Sethem Siegelaubem

 

 

Rozmowa Davida Maroto z Sethem Siegelaubem

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Ambasady Królestwa Niderlandów, Przedstawicielstwa Flandrii przy Ambasadzie Belgii
Partner projektu: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, M HKA w Antwerpii
Patronat medialny: TVP Kultura, Polska Agencja Prasowa, Księgarnie Matras, Warsaw Insider Radio Kraków, NOTES.NA.6.TYGODNI, Onet.pl