Warsztaty dla dzieci 2-3 lata

MARCOWE WARSZTATY W CRICOTECE

Przedmiot zainteresowania – dla dzieci w wieku 2–3 lata (prowadzenie: Agnieszka Kolanowska)

Zmieniamy znaczenia, zastosowanie a nawet kształty. Przez cały marzec proponujemy twórcze działania z różnymi przedmiotami – tymi codziennego użytku i zupełnie nietypowymi.

Kup bilet

2 marca, piątek, 17:30–18:30

Wielkie pakowanie

Wkładamy do walizki, co znajdziemy pod ręką. Co przyda się w podróży? Pakujemy, zwijamy, chowamy.

7 marca, środa, 11:30–12:30

Podwodne testy

Gdzie schowały się wszystkie przedmioty? Może nurkują pod wodą? Sprawdzimy, które szybko opadają na dno, a które unoszą się na powierzchni. Będzie mokro!

7 marca, środa, 17:30–18:30

Wszystko pływa

Zbudujemy tratwy i łódki, wykorzystując zawartość naszych szuflad. Pływające machiny zwodujemy, sprawdzając, czy na wodzie utrzymają się też skarby z naszych kieszeni.

9 marca, piątek, 17:30–18:30

Do góry

Ćwiczenia w odrywaniu przedmiotów od ziemi. Podrzucamy i łapiemy. Dmuchamy, podrywając do lotu piórka i bibułki. Przerabiamy słomki do napojów na latawce.

14 marca, środa, 11:30–12:30

Specjaliści od kształtów

Wspólnie ulepimy wielką kulę masy plastycznej. Posłuży nam do tworzenia różnych form. Lepimy, gnieciemy. Ćwiczymy paluszki.

14 marca, środa, 17:30–18:30

Odciski

Łapiemy kształty i zachowujemy na później. Odciskamy i formujemy. Czy potrzebne będą foremki do ciastek? A może sięgniemy po zupełnie nietypowe formy.

16 marca, piątek, 17:30–18:30

Obrysowywanie

Obrysujemy przedmioty i wykorzystamy jako inspirację do działań plastycznych. Gimnastykujemy rączki, ćwiczymy trzymanie ołówka. Malujemy farbami. Uwaga – warto wziąć ubranie na zmianę!

21 marca, środa, 11:30–12:30

Mała orkiestra

Czy przedmioty z naszego otoczenia skrywają w sobie dźwięki? Czy potrafimy je wydobyć i na nich zagrać? Pobawimy się rytmem, wysokościami dźwięków oraz stworzymy swój instrument.

21 marca, środa, 17:30–18:30

Tańczące przedmioty

Jak nakłonić kalosze do tańca? Z pomocą przyjdą ręcznie zrobione grzechotki. Wspólnie zagramy bardzo cicho i bardzo głośno. Zobaczymy, czy uda się wymyślić taniec, w którym zatańczą nasze buty.

23 marca, piątek, 17:30–18:30

Igła z nitką

Kto potrafi malować nitką? Z pomocą tańczącej nitce przyjdą różne sznurki. Wspólnymi siłami będziemy wiązać kształty przedmiotów. Uwaga: spora szansa na pobrudzenie się farbą!

28 marca, środa, 11:30–12:30

Nowi bohaterowie

Przynieśmy nasze ulubione przedmioty lub ich zdjęcia. Dziś staną się bohaterami nowych historii opowiedzianych za pomocą teatru Kamishibai. Wspólnie zrobimy kolorowe kolaże jako ilustracje do opowieści.

28 marca, środa, 17:30–18:30

Świetlne eksperymenty

Czy z pomocą latarki i paru łyżek możemy sprawić, że urosną nam wielkie uszy? Albo dziwne nosy? Poeksperymentujemy z cieniami rzucanymi na ścianie. Może zainspirują nas do wymyślania szalonych historii.

_

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 10 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Anna Migdał, tel. (12) 442 77 70 wew. 115 lub mail: migdal@cricoteka.pl