Warsztaty dla dzieci 2-3 lata

Warsztaty dla dzieci w wieku 2–3 lata (prowadzenie: Agnieszka Kolanowska)

Proponujemy twórcze zajęcia odwołujące się do wielu zmysłów. W tym miesiącu skupimy się na doznaniach słuchowych, ale traktując je jako punkt wyjścia do odkrywczych zabaw.

Bilety

Na zdjęciu grupa dorosłych i dzieci pracująca z nożyczkami, klejem i kartonami.  Fot. Studio FILMLOVE

fot. Studio FILMLOVE

30 maja, środa, 11:30–12:30

Szumy

W przesłuchaniu do roli najbardziej szumiącej zabawki wezmą udział folie – kolorowe i bąbelkowe, worki na śmieci i małe torebki. Dowody rzeczowe zbadamy z pomocą rejestratora dźwięku.

30 maja, środa, 17:30–18:30

Szelesty

Podsłuchujemy papier. Czy kiedy jest zmięty brzmi inaczej, niż kiedy jest wyprostowany? Zmęczonym kartkom zrobimy masaż. Z wesołymi ścinkami zagramy w piłkę.

W czerwcu inspiracją do wspólnych zabaw będą znaleziska przyniesione ze spacerów – liście, szyszki, gałązki, kwiaty, trawki, pióra, muszelki i co tylko uda nam się znaleźć.

6 czerwca, środa, 11:30–12:30

Komponowanie

Układamy kompozycje z naturalnych elementów. Sortujemy, przekładamy, utrwalamy za pomocą farby. Zachęcamy do przyniesienia na zajęcia skarbów znalezionych po drodze: mogą to być trawki, kamyki, liście…

6 czerwca, środa, 17:30–18:30

Krzyżówki

Co powstanie ze skrzyżowania kamienia z liściem? A liścia z muszelką? Pobawimy się w łączenie różnych kształtów. Z pomocą przyjdą nam farby. Uwaga! Warto wziąć ubranie na zmianę.

13 czerwca, środa, 11:30–12:30

Pakowanie skarbów

Zatopimy kwiatki i liście. Zapakujemy w foliowe torebki i do słoików. Zobaczmy, czy przez takie półprzezroczyste pakunki świat wygląda inaczej.

13 czerwca, środa, 17:30–18:30

Układanki

Budujemy i przekładamy. Robimy puzzle z gałęzi i mozaiki z liści. Ćwiczymy małe rączki i wyobraźnię.

20 czerwca, środa, 11:30–12:30

Podkopy

Pobawimy się w zakopywanie i odkopywanie różnych przedmiotów. Przesypywanie piasku łopatką i palcami, wielką chochelką i małą łyżką.

20 czerwca, środa, 17:30–18:30

Odciski

Odciskamy w mokrym piasku rączki i stópki. Porównamy ślady pozostawione przez grabki ze śladami po patykach. Odciśniemy kształty kamieni.

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 10 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl