Machina sztuki – warsztaty dla dzieci 6-10 lat

Machina sztuki to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia.

Podczas warsztatów stawiamy nacisk na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów. Posługujemy się współczesnymi metodami edukacyjnymi: zabawami w przestrzeni, zabawami kreatywnymi, tworzeniem przy użyciu nietypowych narzędzi oraz treningiem twórczości.

Machina sztuki w łatwy i przystępny sposób nawiązuje do wystaw prezentowanych w Cricotece. Celem warsztatów jest zmiana postrzegania sztuki jako obcej i niezrozumiałej. Warsztaty rozwijają dziecięcą wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Poprzez działania manualne, plastyczne i ruchowe odkrywamy świat teatru.

Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, każde warsztaty są inne.

Na scenie

Styczeń przebiega pod znakiem inspiracji scenograficznych według projektów Jareminaki. Projektujemy i wycinamy – kostiumy jak rzeźby, abstrakcyjne maski, teatralną kurtynę.

Na zdjęciu grupa dziewczyn dekoruje tekturowe konstrukcje.

fot. Syudio FILMLOVE

12 stycznia, 13:00-14:00

Maski

19 stycznia, 13:00-14:00

Szyjemy kostiumy

UWAGA! Szanowni Państwo, w związku z obowiązującą w sobotę (19 stycznia) żałobą narodową odwołujemy spektakl Skrzaty oraz sobotnie warsztaty z cyklu Machina sztuki. Bilety na spektakl będą obowiązywały na niedzielnym spektaklu o godzinie 11:00. Tych z Państwa, którzy nie będą mogli uczestniczyć w przedstawieniu w niedzielę oraz osoby, które zakupiły bilety na warsztaty, prosimy o kontakt: rezerwacje@cricoteka.pl

26 stycznia, 13:00-14:00

Za kurtyną

 

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 15 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl