Warsztaty dla dzieci 6-12 lat

Warsztaty dla dzieci w wieku 6–12 lat

Rozdźwięki

Bilety

Na zdjęciu chłopiec grający pałeczkami na różnych instrumentach. Fot. Studio FILMLOVE

Fot. Studio FILMLOVE

28 kwietnia, sobota, 13:00–14:00
Pracownia wynalazków
Jak działa maszyna zbudowana z krzeseł? A zlew zaprojektowany przez artystę? Wykorzystamy kawałki desek i mebel, żeby zbudować nietypowe meble albo w ogóle najróżniejsze maszyny.

5 maja, sobota, 13:00­–14:00

Krajobraz dźwiękowy

Budujemy wspólnie scenografię pełną odgłosów. I wydające odgłosy kostiumy. Wymyślimy historie, które mogłyby się rozegrać w tej przedziwnej przestrzeni. Sami zdecydujemy, czy będzie to przerażający kryminał czy kosmiczna farsa.

12 maja, sobota, 13:00­–14:00

Malowanie muzyki

A gdyby zamiast nut na pięciolinii pojawiły się różne kolory? Inspiracją do muzykowania będą też abstrakcyjne kształty. Zadanie na dziś – narysować brzmienie ukulele albo dźwięki dzwonków.

19 maja, sobota, 13:00–14:00 [W ramach Małopolskich Dni Rodziny]

Instrumenty przelewowe

Z butelek i słoi skonstruujemy małą orkiestrę. Zagramy wysokie i niskie dźwięki. Zamiast skrzypiec – miska do chlapania, zamiast saksofonu – słomki do bulgotania.

26 maja, sobota, 13:00–14:00

Maszyna losująca

W sali edukacyjnej szaleni naukowcy produkują maszynę grającą. O wyglądzie machiny zdecydują młodzi projektanci, ale kompozycja powstanie z pomocą kostki do gry i ciągnięcia losów. Niech żyje przypadek!

_

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 10 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Anna Migdał, tel. (12) 442 77 70 wew. 115 lub mail: migdal@cricoteka.pl