Warsztaty rodzinne

LABORATORIUM SCENY – Pudełko teatralne

29 lipca, godz. 11:30-12:30

Warsztat dla dzieci 6+

Jak wygląda scena teatralna? W czym przypomina pudełko? Co to jest sztankiet, gdzie znajdują się kulisy, a co nazywamy horyzontem w teatrze? Zaprojektujemy własne makiety scenograficzne. Małe teatrzyki dzięki którym wspólnie zastanowimy się nad przestrzenią, nie tylko tą teatralną. Będzie można je zabrać do domu, animować, udoskonalać i sprawdzać jak będą ewoluować w czasie.

fot. M. Stobierski

 

Prowadzenie:

Iga Słupska – scenografka, kostiumografka, pedagog. Absolwentka malarstwa na ASP Katowice. Współautorka scenografii i twórczyni kostiumów do spektakli m.in. :„Koń kobieta i kanarek”, „Siódemka”(Teatr Zagłębia w Sosnowcu), „Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian”, „Marat/Sade”, ”Świętoszek” (Teatr im. J. Osterwy w Lublinie), „Wujek 81. Czarna ballada”, „Słowo o Jakóbie Szeli” (Teatr im. St. Wyspiańskiego w Katowicach), „1946” (Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach), „Kariera Artura Ui” (Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie).

 

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.

Bilet w cenie 10 zł obowiązuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zasadą jest udział co najmniej dwóch osób (dziecka i osoby dorosłej), ale można również uczestniczyć w trójkach, czwórkach itd. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, o uczestnictwie w zajęciach decyduje kupno biletu. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury