Warsztaty rodzinne

LABORATORIUM SCENY – Kurtyna w górę i w dół

23 września, godz. 11:30–12:30

Do czego służy teatralna kurtyna? Czy można się nią zasłonić, otulić, zachwycić? Czy wypada przez nią podglądać? Sprawdzimy czy kurtyna może być łamigłówką, wizytówką lub sztuką. Spróbujemy się za nią ukryć i dokonać niezwykłych odkryć. Przypatrzymy się dziełu Jaremianki i wyfantazjujemy swoje własne. Wspólnie stworzymy niezwykłe, patchworkowe kompozycje i znajdziemy dla nich 1367 zastosowań. Będziemy szyć, kleić, składać, plątać, ciąć i szarpać, a niestraszne nam będą sznurki, dziurki, papiery, kolorowe folie i mnóstwo dobrej zabawy.

Na zdjęciu grupa dzieci i dorosłych tnie nożyczkami materiał

fot. Jacek Świderski

 

Prowadzenie:

Nina Kulik – edukatorka, animatorka i pedagożka. Oko kolektywu edukacyjnego „oko i ucho”. Od kilku lat współpracuje z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi na terenie Krakowa. Jest nieoficjalną mistrzynią bujania w obłokach i wciągania rodziców w dziecięce szaleństwa. Znana z zamiłowania do czarnych ubrań, podstarzałych zwierząt i porcelany z rodziną królewską. Uwielbia kiedy jest ładnie i mądrze. Przyznaje, że umie się bawić lepiej niż dzieci, ale stara się nad tym panować.

 

 

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.

Bilet w cenie 10 zł obowiązuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zasadą jest udział co najmniej dwóch osób (dziecka i osoby dorosłej), ale można również uczestniczyć w trójkach, czwórkach itd. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, o uczestnictwie w zajęciach decyduje kupno biletu. Ilość miejsc jest ograniczona.