Atelier akwareli na wodzie

Zaproszenie do wspólnego malowania

W ramach wystawy czasowej Zapraszanie. Sarkis–Kantor Cricoteka zaprasza do udziału w wyjątkowych warsztatach w Atelier akwareli na wodzie.

Na okrągłym stole ustawione są miseczki z wodą oraz po trzy kostki farby akwarelowej. Do wyboru tylko podstawowe barwy – czerwona, żółta i niebieska. Dwanaście stanowisk dla dwunastu uczestników. Każdorazowe spotkanie w Atelier to budujące skupienie wspólne malowanie na wodzie.

Na zdjęciu widać ustawiony centralnie stół w tle kolorowe neony z cytatami

fot. Grzesiek Mart

Za działaniem stoi pomysł Sarkisa, który stworzył Atelier jako część wystawy, wpisując je w przestrzeń obok innych instalacji, zbudowanych m.in. z obiektów teatralnych i neonów. Od 2002 roku artysta realizuje w wielu miejscach na świecie autorską ideę spotkania wokół stołu. Do podobnego działania chce zaprosić odbiorców w Krakowie.

Wstęp dla dwunastoosobowych grup bezpłatny – obowiązują rezerwacje. W tym celu należy pisać na adres: rezerwacje@cricoteka.pl.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Aleksandra Treder, tel. (12) 442 77 70, wew. 115.

 

W przypadku liczby osób większej niż 12 istnieje konieczność podzielenia grupy na dwie mniejsze. Czas trwania warsztatu to 60 min.

 

Atelier akwareli na wodzie realizowane jest w ramach wystawy Zapraszanie. SarkisKantor. Sponsorem honorowym Atelier jest firma RENESANS.