Dla dorosłych

Warsztaty dla dorosłych:

Zapraszamy na cykl warsztatów artystycznych dla dorosłych przybliżających pojęcia z zakresu sztuk graficznych. 

Zdjęcie materiałów potrzebnych do warsztatów graficznych

fot. Studio FILMLOVE

Powstawanie obrazu i odbitki graficznej to proces podczas którego należy wybrać materiały, dobrać technikę, zaplanować etapy, ukształtować matrycę, przygotować podłoże, wydrukować. Stopniowość tego procesu paradoksalnie pozwala na eksperymentowanie i wykorzystanie przypadków, zmiany decyzji, improwizację i daje szerokie możliwości łączenia metod pracy. 

Podczas każdego z trzech warsztatów uczestnicy własnoręcznie wykonają druki w różnych technikach.

20 października, 15.00–18.00
Monotypia. Technika przypadku czy technika dla świadomego twórcy? Wprowadzenie w techniki graficzne i ich rozróżnienie. Ćwiczenia różnych możliwości tworzenia odbitki w jednym egzemplarzu. Druk barwny na papierze. 

15 grudnia, 15.00–18.00
Tkanina. Druk na tkaninie, tkanina jako matryca. Prezentacja metod druku na tekstyliach. Wykorzystanie materii i faktury różnych tkanin do stworzenia kompozycji. Tworzenie wielkoformatowej pracy na surówce bawełnianej.

9 lutego, 15.00–18.00
Monochromatyczny druk modułowy. Tworzenie kompozycji geometrycznej z pieczęci. Wprowadzenie w pojęcie matrycy graficznej. Budowanie wielowarstwowej kompozycji opartej na warstwach w czerni i bieli. 

Prowadzenie:
Justyna Droń – grafik i pedagog. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych – dyplom z litografii w pracowni prof. Jacka Zaborskiego. Zajmuje się edukacją artystyczną. 

Warsztaty dla początkujących. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały. 

Bilet warsztat: 30 zł

Wydarzenia towarzyszące wystawie Jaremianka. „Zostaję w tym teatrze. Podoba mi się tu”