Dla dorosłych

Warsztaty dla dorosłych

Zapraszamy na cykl warsztatów artystycznych dla dorosłych. Tym razem inspirację do warsztatów stanowią fotografie prezentowane na wystawie Maurizia Buscarina „Komedianci!”.

Założeniem jest potraktowanie prezentowanych dzieł jako punktu wyjścia do działań twórczych uczestników. To okazja, by poznać najstarsze techniki graficzne, a także historie wybranych fotografii, a w konsekwencji twórczo je zreinterpretować. Powstawanie obrazu i odbitki graficznej to proces, podczas którego należy wybrać materiały, dobrać technikę, zaplanować etapy, ukształtować matrycę, przygotować podłoże, wydrukować. Stopniowość tego procesu paradoksalnie pozwala na eksperymentowanie i wykorzystanie przypadków, zmiany decyzji, improwizację i daje szerokie możliwości łączenia metod pracy.

Zdjęcie materiałów potrzebnych do warsztatów graficznych

fot. Studio FILMLOVE

 

W tym sezonie zapraszamy na wspólne sobotnie działania twórcze:

 

5 października, godz. 15.00–18.00
Portret – transfer zdjęcia

prowadzenie: Justyna Mazur – Litograf Studio

Transfer anastatyczny to dwustuletnia technika przenoszenia rękopisów. Tym razem posłużymy się nią, by przetransferować zdjęcia. Użyjemy farby graficznej, wody i żywicy. Warto przynieść własne fotografie.

 

16 listopada, godz. 15.00–18.00
Kolaż graficzny

prowadzenie: Justyna Droń

Monotypia to tworzenia odbitki w jednym egzemplarzu. Wykorzystamy monotypię oraz możliwości, jakie daje kolaż, do stworzenia graficznych kompozycji inspirowanych wystawą.

 

14 grudnia, godz. 15.00–18.00
Punkt widokowy

prowadzenie: Justyna Droń

Wystawa to nie tylko prezentowane dzieła, ale też przestrzeń, w której się one znajdują. Punktem wyjścia do pracy staną się kadry przestrzeni uchwycone polaroidem.

 

Warsztaty dla początkujących. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w kasie lub przez stronę: http://bilety.cricoteka.pl/ 

Ilość miejsc ograniczona.