Galeria-Pracownia – dostępność

INFORMACJE OGÓLNE

Galeria-Pracownia to oddział Cricoteki, który mieści się przy ul. Siennej 7/5 (domofon 8).

Oddział jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchu jest znacząco ograniczona: oddział znajduje się na 3. piętrze kamienicy bez windy.

Godziny otwarcia: poniedziałek – środa, godz. 11:00 – 18:00. Wstęp jest płatny. Bilety w cenie: 10 zł/normalny, 5 zł/ulgowy.

 

INFORMACJE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU

Oświadczenie dostępności (mp3)

Dojście: z przystanku Poczta Główna należy iść ulicą Sienną w kierunku Rynku Głównego przez około 200 metrów, budynek znajduje się po lewej stronie. Kamienica zlokalizowana jest na wysokości Małego Rynku, na rogu Siennej i Stolarskiej. Wejście do Galerii-Pracowni znajduje się w drzwiach do kamienicy pomiędzy sklepem z dywanami a sklepem spożywczym. Żeby dostać się do środka, trzeba zadzwonić domofonem przyciskając ostatni guzik, a po otwarciu drzwi skierować się na prawo, gdzie znajdują się kręte drewniane schody. Należy nimi iść na ostatnie, trzecie piętro.

Na miejscu znajduje się ostatni pokój Kantora, który wygląda tak jak za czasów kiedy Kantor tam mieszkał, oraz Galeria, gdzie prezentowane są wystawy czasowe lub organizowane spotkania.

Audiodeskrypcja pokoju

 

W przypadku szczególnych potrzeb, chęci umówienia się na oprowadzanie lub dodatkowych pytań – zadzwoń lub napisz do nas:

Anna Rejowska rejowska@cricoteka.pl tel. 505 319 882 lub (12) 442 77 70 wewnętrzny 121

 

 

INFORMACJE DLA OSÓB POSŁUGUJĄCYCH SIĘ PJM LUB OSÓB NIESŁYSZĄCYCH I SŁABOSŁYSZĄCYCH

Uwaga! Zostały zmienione godziny otwarcia. Galeria-Pracownia jest czynna od poniedziałku do środy w godzinach 11:00 – 18:00.
Aktualne informacje o godzinach otwarcia tutaj:
 https://www.cricoteka.pl/pl/dla-odwiedzajacych/  W przypadku pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z koordynatorką dostępności (informacja na dole strony).

Podczas wydarzeń istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej lub zamówienia tłumacza PJM, prosimy o kontakt z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku szczególnych potrzeb, chęci umówienia się na oprowadzanie lub dodatkowych pytań – zadzwoń lub napisz do nas:

Anna Rejowska rejowska@cricoteka.pl tel. 505 319 882 lub (12) 442 77 70 wewnętrzny 121

 

INFORMACJE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHU

Dostępność dla osób z niepełnosprawnością ruchu jest znacząco ograniczona: oddział znajduje się na 3. piętrze kamienicy bez windy.

Zachęcamy do zapoznania się z wirtualnym spacerem po Galerii-Pracowni: https://www.cricoteka.pl/pl/galeria-pracownia-tadeusza-kantora/

 

W przypadku szczególnych potrzeb lub dodatkowych pytań – zadzwoń lub napisz do nas:

Anna Rejowska rejowska@cricoteka.pl tel. 505 319 882 lub (12) 442 77 70 wewnętrzny 121