Galeria-Pracownia – dostępność

Galeria-Pracownia to oddział Cricoteki, który mieści się przy ul. Siennej 7/5.

Oddział jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Godziny otwarcia: poniedziałek–wtorek: godz. 11:00–14:00, środa: 15:00–18:00. Wstęp jest zawsze darmowy.

Zwiedzanie możliwe jest po wcześniejszej rezerwacji terminu telefonicznie z minimum 1-dniowym wyprzedzeniem pod numerem: 572 057 740 lub mailowo: rezerwacje@cricoteka.pl.

 

INFORMACJE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU

Oświadczenie dostępności (mp3)

Dojście: z przystanku Poczta Główna należy iść ulicą Sienną w kierunku Rynku Głównego przez około 200 metrów, budynek znajduje się po lewej stronie. Kamienica zlokalizowana jest na wysokości Małego Rynku, na rogu Siennej i Stolarskiej. Wejście do Galerii-Pracowni znajduje się w drzwiach do kamienicy pomiędzy sklepem z dywanami a sklepem spożywczym. Żeby dostać się do środka, trzeba zadzwonić domofonem przyciskając ostatni guzik, a po otwarciu drzwi skierować się na prawo, gdzie znajdują się kręte drewniane schody. Należy nimi iść na ostatnie, trzecie piętro.

Na miejscu znajduje się ostatni pokój Kantora, który wygląda tak jak za czasów kiedy Kantor tam mieszkał, oraz Galeria, gdzie prezentowane są wystawy czasowe lub organizowane spotkania.

 

INFORMACJE DLA OSÓB POSŁUGUJĄCYCH SIĘ PJM LUB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SŁUCHU

Uwaga! Godziny otwarcia zostały zmienione ze względu na stan epidemii w związku z zakażeniami COVID-19 w okresie od dnia 12.06.2020 r. do odwołania, aktualne informacje o godzinach otwarcia tutaj: https://www.cricoteka.pl/pl/dla-odwiedzajacych/  W przypadku pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z koordynatorkami dostępności (informacja na dole strony).

Podczas wydarzeń istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej lub zamówienia tłumacza PJM, prosimy o kontakt z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem. W przypadku szczególnych potrzeb, chęci umówienia się na oprowadzanie lub dodatkowych pytań – zadzwoń lub napisz do nas:

Basia Pasterak pasterak@cricoteka.pl tel. 12 442 77 70, wew. 107

Olga Curzydło curzydlo@cricoteka.pl tel./SMS 506 164 487, 12 442 77 70, wew. 121