Informacje ogólne dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Na poziomie -1 znajdziesz:

  • info desk i kasę biletową po lewej stronie,
  • dalej toalety, w niewielkim korytarzu po lewej stronie
  • schody prowadzące do foyer, sali teatralnej oraz Archiwum (Uwaga! Obecnie, z uwagi na stan epidemii w związku z zakażeniami COVID-19 w okresie od dnia 12.06.2020 r. do odwołania, ta część budynku jest niedostępna. Dostęp do niej jest zagrodzony taśmami rozpiętymi między barierkami w holu głównym)
  • naprzeciwko infodesku za szklanymi drzwiami jest samoobsługowa szatnia i klatka schodowa z windą z oznaczeniami w alfabecie Braille’a oraz systemem głośnomówiącym.

Na trzecim piętrze znajdziesz:

  • salę edukacyjną, sale wystawowe oraz toalety (Uwaga! Ze względu na stan epidemii toalety są obecnie dostępne tylko na piętrze -1)

Na czwartym piętrze znajdziesz:

  • kawiarnię.

Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz Cricoteki w obecności psa przewodnika.

Szczegółowe informacje o dostępności wystawy stałej Tadeusz Kantor. Widma: Dostępność wystawy

 

Z uwagi na stan epidemii, makieta Cricoteki oraz inne obiekty dotykowe (w tym obiekty do wystaw) będę udostępniane jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu z minimum dwudniowym wyprzedzeniem. Prosimy o kontakt z koordynatorkami dostępności: dostepnosc@cricoteka.pl lub 506 164 487

Istnieje możliwość umówienia się na bezpłatne oprowadzanie z audiodeskrypcją – także dla indywidualnych uczestników. Na żywo po wystawie może Państwa oprowadzić jeden z sześciu pracowników Cricoteki przeszkolonych z audiodeskrypcji przez Fundację Kultura bez Barier.

 

Po wcześniejszym umówieniu – możemy zapewnić asystenta (np. żeby odebrać Państwa z przystanku tramwajowego). Prosimy o kontakt z koordynatorkami dostępności, podany poniżej.

Grupy zorganizowane zapraszamy na warsztaty: https://www.cricoteka.pl/pl/warsztaty-dla-szkol/

Kontakt do koordynatorek dostępności:

Basia Pasterak pasterak@cricoteka.pl tel. 12 442 77 70, wewnętrzny 107

Olga Curzydło curzydlo@cricoteka.pl tel. 506 164 487, 12 442 77 70, wewnętrzny 121