Kalejdoskop sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 2-3 lata

Zajęcia rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętności manualne i motoryczne maluszków w oparciu o zabawy sensualne  z wodą, dźwiękiem i ruchem. Rodzice z dziećmi odnajdują wspólną przyjemność z doświadczania i odkrywania otoczenia. Zaproponowany temat inicjuje twórczą podróż do świata dziecka.

Fot. Michał Wójcik

 

Działanie. Aktywność. Ruch. Kurka wodna

Czym jest działanie w malarstwie, a czym plastyka w teatrze? Czym jest happening i jakie znaczenie ma w sztuce ruch? Warsztaty w tym miesiącu poświęcimy badaniu powiązań między sztukami wizualnymi a performatywnymi. Odkryjemy możliwości wody, farby, różnorodnych przedmiotów i materii.

 

5 maja, piątek, 11:30–12:30 Prowadzenie: Agnieszka Kolanowska
Kleksy

Podczas warsztatów będziemy bawić się kolorami i różnymi przedmiotami. Sprawdzimy jakie kleksy robi szczoteczka, jakie pędzel a jakie słomka. Będziemy obserwować kształty i kolory farb, pobrudzimy ręce.

 

12 maja, piątek, 11:30–12:30 Prowadzenie: Agnieszka Kolanowska
Przelewanie

Przetestujemy możliwości wody. W ruch pójdą wiaderka, miski, wanna, kubki i sita. Będziemy przelewać, napełniać i chlapać. Możemy pomoczyć ubranie.

 

19 maja, piątek, 11:30–12:30 Prowadzenie: Agnieszka Kolanowska
Magiczne rysunki

Czy po mleku można malować? Czy potrzebne są farby? A może płyn do mycia naczyń? Sprawdzimy, odbijemy, pochlapiemy. Będziemy mieszać różne substancje i tworzyć kolorowe kompozycje.

 

26 maja, piątek, 11:30–12:30 Prowadzenie: Agnieszka Kolanowska
Feeria barw

Pobawimy się wodą i pianą. Będziemy puszczać i obserwować jak bańki mydlane mienią się tysiącem barw. Jeśli pogoda pozwoli wyjdziemy na plac Cricoteki, by chlapać bez ograniczeń.

 

 

Bilet w cenie 20 zł od dziecka, rodzic wchodzi za darmo. Bilety na warsztaty można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.

Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach, a nie możesz za nie zapłacić, napisz do nas znajdziemy rozwiązanie.

Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl