Kalejdoskop sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 2-3 lata

Zajęcia rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętności manualne i motoryczne maluszków w oparciu o zabawy sensualne  z wodą, dźwiękiem i ruchem. Rodzice z dziećmi odnajdują wspólną  przyjemność z doświadczania i  odkrywania otoczenia. Zaproponowany temat inicjuje twórczą podróż do świata dziecka.

fot. Mirosław Żak

2 grudnia, 11:30–12:30

Oświetlanie

Oglądamy świat w ciemności. Zawiesimy różne przedmioty i z pomocą latarek sprawdzimy, jak zmieniają się kształty, kiedy je różnie oświetlamy. Uruchamiamy wyobraźnię przestrzenną.

Rozplątywanie

9 grudnia, 11:30–12:30

Ćwiczymy małą motorykę. Pleciemy, zaplatamy i rozplatamy, gimnastykując paluszki. Badamy miękkość i chropowatość włóczek i sznurków.

Zgniatanie

16 grudnia, 11:30–12:30

Rozwijamy integrację sensoryczną dzieci. Tworzymy masy plastyczne do ugniatania. Sprowadzamy je w działaniu. Badamy różnymi zmysłami – przede wszystkim węchem.

 

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu Kalejdoskop sztuki, które będą odbywać się w przyszłym roku!

 

Minione warsztaty:

Rozciąganie

7 października, 11:30–12:30

Wracamy po przerwie wakacyjnej, na początek więc trzeba się rozgrzać i rozciągnąć. Ciągniemy taśmy, liny, sznurki. Przeciągamy w różne strony. Szarpiemy, łapiemy.

Falowanie

14 października, 11:30–12:30

Folia malarska jak morze? Koc jak trampolina? Podnosimy różne materiały – wysoko i nisko. Falujemy przy samej podłodze. Machamy pod sufitem.

Przebieganie

21 października, 11:30–12:30

Już na dobre rozgoszczeni w sali edukacyjnej zwiększamy tempo. Rozbiegamy się w różne strony. Przebiegamy pod a potem przebiegamy nad. Nad liną, a może pod kocem.

Chowanie

28 października, 11:30–12:30

Ukrywamy wszystko w pudełkach. Pudełko do pudełka. A czy zmieści się ręka? A stopa? Może głowa albo kolano? Bawimy się w chowanego. A może budujemy wieżę.

Przeplatanie

4 listopada, 11:30–12:30

Rozwijamy percepcję i motorykę małą. Wykorzystamy sznurki i różnokolorowe wstążki. Przepleciemy je przez otwory – duże i małe. Zobaczymy, czy wyjdą nam jakieś wzory lub kształty.

Obrysowywanie

18 listopada, 11:30–12:30

Jaki kształt ma dłoń? A jaki stopa? Robimy obrysy. Zachowujemy kształty. Próbujemy zastygać na zarysowanych polach. Ćwiczymy równowagę i koordynację ruchową.

Łączenie

25 listopada, 11:30–12:30

Na zajęciach kształtujemy ciekawość poznawczą dziecka oraz integrację zmysłowo-ruchową. Łączymy kropki i szukamy nowych kształtów. Wykorzystujemy różne materiały pobudzające zmysły.

 

Bilet w cenie 20 zł od dziecka, rodzic wchodzi za darmo. Bilety na warsztaty można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.
Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach, a nie możesz za nie zapłacić, napisz do nas znajdziemy rozwiązanie.

Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl