Kalejdoskop sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 2-3 lata

Zajęcia rozwijają wyobraźnię, kreatywność, umiejętności manualne i motoryczne maluszków w oparciu o zabawy sensualne  z wodą, dźwiękiem i ruchem. Rodzice z dziećmi odnajdują wspólną przyjemność z doświadczania i odkrywania otoczenia. Zaproponowany temat inicjuje twórczą podróż do świata dziecka.

 

Moc kolorów

Odkrywamy kolory na wszelkie sposoby, także w plenerze. Swobodne linie, chaotyczne punkty i ich połączenia, malarstwo gestu, wielobarwne kompozycje, odważnie zakreślone kształty. Przetestujemy możliwości władania narzędziami na nietypowych podłożach, kreślenia w przestrzeni i wielkoformatowego działania.

 

2 czerwca, piątek, 11:30–12:30 Prowadzenie: Agnieszka Kolanowska
Bezbarwny czy przeźroczysty?

Czy przezroczysty to kolor? Czy można go zobaczyć? Spróbujemy poszukać wokół nas rzeczy, które są przeźroczyste. Skoncentrujemy się na zmysłowych doznaniach: wzroku, dotyku, słuchu i może …smaku?

 

9 czerwca, piątek, 11:30–12:30 Prowadzenie: Justyna Droń
Czarny i zielony

Poćwiczymy zręczności manualne w kontakcie z ziemią. Będziemy wsypywać, ugniatać, robić dołki i siać. Skoncentrujemy się na wspólnym celu posadzeniu czegoś zielonego. Możemy się troszkę pobrudzić.

 

16 czerwca, piątek, 11:30–12:30 Prowadzenie: Agnieszka Kolanowska
Brązowy razem z czerwonym

Czy kolor brązowy należy do ulubionych? Co można stworzyć z tektury? Czy brązowy i czerwony pasują do siebie? Dotkniemy kolorów, sprawdzimy ich możliwości i może coś stworzymy?

 


Bilet w cenie 20 zł od dziecka, rodzic wchodzi za darmo. Bilety na warsztaty można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.

Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach, a nie możesz za nie zapłacić, napisz do nas znajdziemy rozwiązanie.

Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl