Katalog wystawy „Wpół do jutra” Roberta Kuśmirowskiego

Wystawa „Wpół do jutra” jest efektem wielowątkowych związków między artystami, kuratorami, czasem i przestrzenią. To jednocześnie zwieńczenie drogi Roberta Kuśmirowskiego do Cricoteki.

„Wpół do jutra” to czasowa wystawa zbiorowa realizowana przez Roberta Kuśmirowskiego we współpracy z kuratorami Magdaleną Ujmą-Gawlik i Kamilem Kuitkowskim, z udziałem artystów – Marka Chlandy, Andrzeja Dudka Dürera, Krzysztofa „Leona” Dziemaszkiewicza, Jana Gryki, Mikołaja Smoczyńskiego, Macieja Świeszewskiego i Daniela Zagórskiego. Jej twórczym dopełnieniem jest katalog online, który z przyjemnością pragniemy zaprezentować. 

Wystawa Wpół do jutra jest efektem wielowątkowych związków między artystami, kuratorami, czasem i przestrzenią. To jednocześnie zwieńczenie drogi Roberta Kuśmirowskiego do Cricoteki – miejsca, którego jednym z zasadniczych celów jest żywy dialog między dziedzictwem jego patrona i tymi wątkami w sztuce współczesnej, które tworzą z nim swoistą wspólnotę doświadczeń – oraz bezpośredniego spotkania w niej z Tadeuszem Kantorem. […]  Wpół do jutra, tak w sferze czysto ekspozycyjnej, jak performatywnej, jest bowiem przede wszystkim procesem, czy też może lepiej – sam proces staje się tworzywem artystycznym prezentacji, która bada problematykę pamięci, czasu i niepewnego jutra – Magdalena Link-Lenczowska, Natalia Zarzecka – dyrektor Cricoteki

Katalog do pobrania w wersji PDF:
W języku polskim
W języku angielskim 

Redaktorka prowadząca: Magdalena Link-Lenczowska
Projekt graficzny: Parastudio*
Tłumaczenie na język angielski: Monika Ujma
Zdjęcia: Grzegorz Mart | Cricoteka