Machina Sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku 4-8 lat

Cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Podczas zajęć stawiamy na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów.

 

Działanie. Aktywność. Ruch. Kurka wodna

Czym jest działanie w malarstwie, a czym plastyka w teatrze? Czym jest happening i jakie znaczenie ma w sztuce ruch? Warsztaty w tym miesiącu poświęcimy badaniu powiązań między sztukami wizualnymi a performatywnymi. Odkryjemy możliwości wody, farby, różnorodnych przedmiotów i materii.

 

6 maja sobota, 11.30-12.30 Prowadzenie: Monika Filipowicz
Wytańczyć słowo

Będziemy eksperymentować  w trzech dziedzinach sztuki – malarstwie, teatrze, rzeźbie. Sprawdzimy, czy możemy nadać ruch postaciom z nieruchomego obrazu, a może uda się nam wytańczyć tekst znaleziony w książce, albo namalować dźwiękiem krajobraz? Czy jedna dziedzina sztuki może korzystać z osiągnięć drugiej? Poprzez działanie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania.

 

13 maja, sobota, 11:30–12:30 Prowadzenie: Joanna Stryjewska
Kolorowe metafory

Mokre na mokrym, czyli eksperymentujemy z materią wodnych farb akwarelowych. Będziemy malować na różnych podłożach – na papierze, bibule, tekturze. Będziemy obserwować jak mieszają się kolory i układać z nich wielobarwne kompozycje.

 

20 maja, sobota, 11.30-12.30 Prowadzenie: Agnieszka Kolanowska
Kurka wodna

Woda, farba i swobodne działania w dużej skali. Będziemy bawić się na dużych przestrzeniach, wykorzystywać różne kolory i synchronizować się. W ruchu, wspólnie z uczestnikami i dobrą zabawą stworzymy własne i niepowtarzalne obrazy.

 

27 maja, sobota, 11:30–12:30 Prowadzenie: Anna Bargiel
Na fali

Czy można stworzyć falę bez wody?  Warsztaty luźno inspirowane „Panoramicznym happeningiem morskim” będą pretekstem do odkrycia nowych możliwości wykorzystania zwykłych materiałów jak folia czy papier.

 

 

Bilet w cenie 20 zł od dziecka, rodzic wchodzi za darmo. Bilety na warsztaty można zakupić na stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.

Jeśli chcesz uczestniczyć w warsztatach, a nie możesz za nie zapłacić, napisz do nas znajdziemy rozwiązanie.

Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl