Niepełnosprawność ruchowa

DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ:

Informacje na temat budynku Cricoteki przy ul. Nadwiślańskiej:

Wystawy i warsztaty odbywają się w przestrzeniach bez barier architektonicznych.

Większość pozostałych wydarzeń Cricoteki jest dostępna dla osób o ograniczonej mobilności. W razie wątpliwości, czy dane wydarzenie będzie dostępne, zachęcamy do kontaktu z koordynatorkami dostępności:

Basia Pasterak pasterak@cricoteka.pl tel. 12 442 77 70, wewnętrzny 107

Olga Curzydło curzydlo@cricoteka.pl tel. 506 164 487, 12 442 77 70, wewnętrzny 121

 

Dojazd do budynku

przystanek Plac Bohaterów Getta (przystanek wiedeński – dostosowany do potrzeb osób ograniczonej motoryce) – tramwaje: 3, 8, 18, 62, 69, 71, 662, 669, 904 – linie obsługiwane taborem niskopodłogowym przystosowanym dla osób z ograniczoną mobilnością
(pozostałe linie: 13, 22, 24, 52)

przystanek Korona – tramwaje: 8, 18, 62, 662, 904 – linie obsługiwane taborem niskopodłogowym przystosowanym dla osób z ograniczoną mobilnością

(pozostałe linie: 22, 52, 76)

 

Cricoteka nie posiada swojego parkingu. Dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajdują się przy ulicy Nadwiślańskiej w pobliżu wejścia od strony Kładki Bernatka, jednak utrudnieniem przy wysiadaniu może być wysoki krawężnik. W razie potrzeby możemy wydzielić tymczasowe miejsce do parkowania na placu – prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności z przynajmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

 

Osobom poruszającym się na wózku najłatwiej dostać się do budynku z placu Cricoteki, na który można wjechać po niewielkiej rampie od strony Kładki Bernatka (obok schodów prowadzących do głównego wejścia) oraz szerszy, ale bardziej stromy podjazd przy Starym Budynku. Na klatce schodowej jest winda prowadząca do kas i szatni na poziomie -1, do sal wystawowych i sali edukacyjnej na poziomie 3, oraz do kawiarni na poziomie 4.

Dostanie się do budynku głównym wejściem jest możliwe schodami, które są wyposażone w podnośnik dla wózków. W razie potrzeby skorzystania z tego wejścia kontakt do ochrony: 12 442 77 70, wew. 100. Osoba poruszająca się na wózku może dostać się w ten sposób do obiektu z pomocą pracownika obiektu lub asystenta.

Kasa znajduje się na poziomie -1. Na tym samym poziomie jest samoobsługowa szatnia.

Toalety dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na wszystkich piętrach – na poziomie -1, na poziomie 0 obok sali teatralnej, na 3. piętrze obok sali edukacyjnej, na 4. piętrze w kawiarni.

Do sali teatralnej i Archiwum znajdujących się w Starym Budynku najłatwiej można dostać się bezpośrednio od strony placu albo wejściem do biur od strony ul. Nadwiślańskiej. W tym celu prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy – nie zawsze obie opcje są możliwe ze względu na specyfikę danego wydarzenia (zwłaszcza w przypadku spektakli). Prosimy o kontakt najpóźniej na dzień przed planowaną wizytą. Istnieje też możliwość skorzystania z wewnętrznego podnośnika schodowego przy pomocy pracownika ochrony.

Drzwi wejściowe oraz ciągi komunikacyjne są szerokie. Niewielkie progi występują przy drzwiach do przestrzeni wystaw oraz kawiarni.

W recepcji budynku istnieje możliwość wypożyczenia wózka dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

 

Informacje na temat Galerii-Pracowni przy ul. Siennej 7/5:

Oddział Cricoteki znajduje się na trzecim piętrze kamienicy bez windy – osoby o ograniczonej mobilności mają utrudniony dostęp do oddziału. Dodatkowo, do Galerii prowadzą 3 schodki.

 

W razie pytań, wątpliwości lub specjalnych potrzeb, zadzwoń lub napisz do nas:

Basia Pasterak pasterak@cricoteka.pl tel. 12 442 77 70, wewnętrzny 107

Olga Curzydło curzydlo@cricoteka.pl tel. 506 164 487, 12 442 77 70, wewnętrzny 121