Niepełnosprawność wzroku

DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU:

Kontakt do koordynatorów dostępności:

Basia Pasterak pasterak@cricoteka.pl tel. 12 442 77 70, wewnętrzny 107

Olga Curzydło curzydlo@cricoteka.pl tel. 506 164 487, 12 442 77 70, wewnętrzny 121

Dojazd do budynku

przystanek Plac Bohaterów Getta – tramwaje3, 18, 19, 22, 24, 52, 62, 69, 73, 78, 662, 669, 904

Z przystanku tramwajowego zejdź do tunelu. Wejdź ostatnimi schodami po lewej do góry. U góry obróć się o 90 stopni w prawo: to Plac Bohaterów Getta. Przejdź przez plac, aż staniesz przy ścianie kamienic przy ul. Solnej, tyłem do linii tramwajowych. Skieruj się w prawo, idź przed siebie. Skręć w drugą przecznicę w lewo w ulicę Nadwiślańską. Trzymaj się prawej strony. Po ok. 400 m znajdziesz budynek Cricoteki. Wejście główne znajduje się na końcu budynku na końcu niewysokiego murku – za czarnym graniastosłupem z informacjami skręć o 180 stopni. Po kilku metrach znajdziesz schody w dół. Po zejściu na dół przejdź przez szklane automatyczne drzwi przed Tobą. Po lewej stronie znajduje się kasa.

przystanek Korona – tramwaje: 11, 18, 19, 22, 52, 62, 78, 662, 904

Z przystanku należy kierować się ulicą Kalwaryjską w stronę Rynku Podgórskiego, skręcić w lewo w ulicę Brodzińskiego, na końcu ulicy skręcić w prawo w ulicę Nadwiślańską i kierować się do budynku Cricoteki znajdującego się po lewej stronie ulicy. Schodami w dół należy zejść do wejścia głównego od strony Kładki Bernatka. Przechodząc przez szklane automatyczne drzwi dojdziesz do kasy biletowej na poziomie -1.

Na poziomie -1 znajdziesz:

  • info desk i kasę biletową po lewej stronie,
  • dalej toalety i schody prowadzące do foyer, sali teatralnej oraz Archiwum,
  • naprzeciwko infodesku za szklanymi drzwiami jest samoobsługowa szatnia i klatka schodowa z windą z oznaczeniami w alfabecie Braille’a oraz systemem głośnomówiącym.

Na trzecim piętrze znajdziesz:

  • salę edukacyjną, sale wystawowe oraz toalety.

Na czwartym piętrze znajdziesz:

  • kawiarnię.

 

Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz Cricoteki w obecności psa przewodnika.

Wraz z Fundacją Kultury Bez Barier przygotowaliśmy audiodeskrypcje wybranych obiektów z wystawy stałej oraz ze zbiorów Cricoteki. Zapoznając się z audiodeskrypcjami dzieł Kantora, można poznać sześć etapów jego twórczości teatralnej – od Podziemnego Teatru Niezależnego po Teatr Śmierci.

Audiodeskrypcje wybranych obiektów z wystawy stałej:

Audiodeskrypcje obiektów z kolekcji Cricoteki:

 

Na wystawie znajdują się też ekrany z plikami filmowymi rozszerzającymi informacje na temat teatru Tadeusza Kantora, których można wysłuchać za pomocą słuchawek. Obsługa wystawy może pokierować do odpowiednich miejsc.

Istnieje możliwość umówienia się na bezpłatne oprowadzanie z audiodeskrypcją – także dla indywidualnych uczestników. Na żywo po wystawie może Państwa oprowadzić jeden z sześciu pracowników Cricoteki przeszkolonych z audiodeskrypcji przez Fundację Kultura bez Barier. Po wcześniejszym umówieniu – jesteśmy też w stanie odebrać Państwa z przystanku tramwajowego.

 

Na poziomie -1 dostępna jest makieta Cricoteki.

 

Grupy zorganizowane zapraszamy na warsztaty: Wielkie budowanie (dla dzieci w wieku 7-13 lat) oraz Jak wygląda Trąba Sądu Ostatecznego? (dla młodzieży i dorosłych). Więcej informacji: https://www.cricoteka.pl/pl/warsztaty-dla-szkol/

Więcej informacji o projekcie Wiedzieć więcej

 

Zadzwoń lub napisz do nas:

Basia Pasterak pasterak@cricoteka.pl tel. 12 442 77 70, wewnętrzny 107

Olga Curzydło curzydlo@cricoteka.pl tel. 506 164 487, 12 442 77 70, wewnętrzny 121