Opowieści. Warsztaty twórcze dla seniorek i seniorów

Warsztaty zaplanowane na marzec odbędą się w późniejszym terminie.

Na ile sposobów można wypowiedzieć jedno zdanie? Czy tekst można pokazać, zobrazować?

Warsztaty dla seniorek i seniorów są krótkim cyklem zajęć łączącym w sobie zabawę słowem, jego rytmem, opowieścią. To okazja, aby poznać niektóre zagadnienia twórczości Tadeusza Kantora. Wykorzystać fragmenty jego tekstów jako inspiracje do prostych, twórczych działań ze słowem. Oswoić przestrzeń Cricoteki, zgłębić twórcze pisanie, czytanie performatywne i porozmawiać o tym.

 

[Kolorowe zdjęcie, na którym widać ręce ludzi dotykające różnokolorowe strony gazet.]

 

Zajęcia będą miały charakter praktyczny, warsztatowy. Istnieje możliwość udziału w pojedynczym spotkaniu, jak i całym cyklu. Wstęp na wszystkie spotkania jest darmowy.

 

Harmonogram wydarzeń:

 

Spotkanie 1 

Podczas pierwszych warsztatów skupimy się na fragmentach tekstów Tadeusza Kantora. Teksty te – poświęcone sztuce – staną się dla nas inspiracją do zabawy słowem, rytmem i skojarzeniami. Pretekstem do stworzenia własnej opowieści i czytania jej na różne sposoby.

 

Spotkanie 2

Manifesty, notatki, dzienniki, listy, komentarze – przyjrzymy się różnym formom wypowiedzi, podążając śladami Tadeusza Kantora, który pisał o malarstwie, teatrze, ale i otaczającej go rzeczywistości. W tekście można przejrzeć się jak w lustrze. Drugie spotkanie poświęcimy więc na pisanie listu do siebie. Sprawdzimy, co możemy w nim zobaczyć, zwłaszcza że pisać będziemy na lustrach.

 

Spotkanie 3

Wybrane teksty Tadeusza Kantora będą punktem wyjścia do rozmów na temat przywoływanych przez nie zmysłów – zapachów, dźwięków, kolorów. Z wybranych słów i cytatów stworzymy kolaż. Będziemy grać słowem, rozmontowywać, ciąć tekst i z tej rozsypanki budować nową opowieść. Spotkanie inspirowanie video-poezją, video-tekstem oraz wizualnością.

Wstęp wolny. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: slawik@cricoteka.pl

 

Kontakt: Justyna Droń, tel: 12 423 01 07 // mail: slawik@cricoteka.pl