Spotkania dla seniorów

Zapraszamy na cykliczne warsztaty dla seniorek i seniorów w Cricotece. To okazja, aby poznać niektóre zagadnienia twórczości Tadeusza Kantora. Inspirację do twórczych działań stanowić będą fragmenty spektakli artysty oraz obiekty z kolekcji i teksty artysty. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poznać przestrzeń muzeum, zgłębić twórcze pisanie, czytanie performatywne i porozmawiać o różnych zagadnieniach związanych ze sztuką. Spotkania będą miały charakter warsztatów twórczych, aktywnych spacerów i działań plenerowych.

Spotkania odbywają się co dwa tygodnie – zawsze w czwartki w godz. 12:00-13:30

24 marca – Żywe Archiwum

7 kwietnia – Multiparty i multiplikacje

21 kwietnia – Kolaże niemożliwe

5 maja – Spacer po miejscach kultury w Podgórzu

19 maja – Wpół do jutra czy kwadrans do wczoraj? – spotkanie wokół wystawy Roberta Kuśmirowskiego

2 czerwca – Spacer śladami Kantora, spacer rozpoczyna się przy ulicy Kanoniczej 5

 

Prowadzenie:

Justyna Droń – pedagożka teatru, animatorka kultury. Autorka różnorodnych działań inspirowanych sztuką współczesną m.in. warsztatów twórczych, działań w przestrzeni miejskiej, publikacji oraz programów do wystaw. 

Kamil Kuitkowski – kurator sztuk wizualnych, koordynator wystaw i innych wydarzeń artystycznych. Absolwent malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Poza koordynacją wystaw w Cricotece aktywny jako współpracownik mniejszych galerii i niezależnych przestrzeni sztuki prezentujących najświeższe dokonania polskich twórców. 

Barbara Pasterak – koordynatorka i realizatorka działań przybliżających sztukę współczesną i działania teatralne osobom w różnym wieku, w tym z niepełnosprawnościami. Kuratorka programów, pedagożka teatru. 

Tomasz Pietrucha – teatrolog, dokumentalista-bibliotekarz w Archiwum Tadeusza Kantora w Cricotece. Współpracował przy realizacji wielu projektów kulturalnych z małopolskimi i pomorskimi instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi. 

Bogdan Renczyński – pracował z Tadeuszem Kantorem w latach 1980-1990. Aktor i reżyser teatralny, prowadzący wielu warsztatów teatralnych. Kurator licznych wystaw w Polsce i za granicą.

Wstęp wolny
Miejsce: Cricoteka – ul. Nadwiślańska 2-4, Kraków
Kontakt: Barbara Pasterak pasterak@cricoteka.pl tel. 505 558 734 lub 12 4427770 w. 107

Grupa czterech seniorek przygląda się wydrukowanemu na materiałowi archiwalnemu zdjęciu wiecznego wędrowca.