Teatr ITAN

Od lipca do grudnia 2023 r. na scenie Cricoteki gościnnie będą występować aktorzy Teatru ITAN. Zgodnie z decyzją Sejmiku Województwa Małopolskiego Cricoteka i Integracyjny Teatr Aktora Niewidomego w ramach programu „Małopolska. Kultura Wrażliwa” wspólnie tworzyć będą platformę wymiany doświadczeń w zakresie dostępności instytucji kultury poprzez prezentację 25 przedstawień skierowanych do młodej i dorosłej publiczności.

 

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Cricoteki (wt.-nd. 11.00-19.00) i na stronie: Cricoteka | zakup biletu 

Rezerwacja biletów (w przypadku grup od 10 osób możliwe zniżki): rezerwacje@cricoteka.pl

W przypadku zmiany lub odwołania rezerwacji prosimy o kontakt.

Dodatkowe informacje: Zofia Mikołajska, e-maili: mikolajska@cricoteka.pl, kom. 506 164 326

 


Spektakle dla dzieci:

„Alicja w Krainie Czarów”
Na podstawie powieści Lewisa Carrolla
Scenariusz i reżyseria: Artur Dziurman      
Muzyka: Robert Bylica
Występują: Maciej Jackowski, Alicja Maria Górecka / Żaneta Kussa, Danuta Damek, Stanisław Zając, Iwona Chamielec, Magdalena Sokołowska-Gawrońska, Elżbieta Sielawa, Irena Budzyń, Barbara Cekiera/Zofia Obidowicz, Janusz Bąk, Mieczysław Baczyński, Gabriela Poniedziałek, Alicja Czarnuszka
Czas trwania ok 60 min.

Grudzień
07.12 (czwartek):
godz. 9.00 (zmiana terminu spektaklu: z przyczyn technicznych spektakl zaplanowany na 6.12 na godzinę 14.00 zostaje przesunięty. Osoby, które zakupiły bilet na spektakl w dniu 6.12, będą mogły automatycznie wziąć udział w spektaklu w dniu 7.12 o godzinie 9.00, lub uzyskać zwrot kosztów pisząc na maila rezerwacje@cricoteka.pl)
godz. 11.00
godz. 13.00
Dla dzieci powyżej 7 roku życia. 

Spektakl na podstawie powieści Lewisa Carrolla opowiada o dziewczynce, która przez króliczą norę dostała się do krainy czarów. Miejsce to zamieszkują przeróżne postaci: gadające zwierzęta, szalony Kapelusznik, straszna Królowa i nieco naiwny Król. Uwspółcześniona historia, dzieje się na granicy jawy i snu, przeplatając lekko upiorne przeżycia z zabawnymi fantazjami. Choć ta bajkowa opowieść ma w sobie wiele z dziecięcych marzeń, skrywa też uniwersalną prawdę o realiach rządzących światem. Tym samym, spektakl przypadnie do gustu publiczności w różnym wieku, młodszym widzom tłumaczy przedziwne tajniki dorosłości, a starszym przypomina, że warto zachować w sobie dziecięcą wyobraźnię rodem z krainy czarów.

 

Zdjęcie ze spektaklu „Alicja w Krainie Czarów". Na pierwszym planie Alicja, ubrana w niebieską sukienkę, biały fartuszek. Za nią stoi aktorka przebrana za kota. Na ścianie, za nimi wyświetlają się kocie oczy.

„Alicja w Krainie Czarów” – fot. Michał Łepecki


Spektakle dla dorosłych:

„Cyganeria”
Reżyseria: Artur Dziurman
Kierownik muzyczny, aranżacja: Monika Bylica
Producent: Danuta Damek
Czas trwania ok 90 min.

Grudzień
13.12 (środa), godz. 18.30 – PREMIERA
15.12 (piątek), godz. 14.00 i 18.30
16.12 (sobota), godz. 18.30
  

Spektakl Cyganeria teatru ITAN to fascynująca podróż przez świat francuskiej piosenki i poezji, przygotowana przez integracyjną grupę aktorów pod kierownictwem Artura Dziurmana. Usłyszymy tu wyjątkowe wykonania – zarówno klasyki francuskie (tytułowe “La Boheme / Cyganeria” czy „Les Feuilles Mortes/Jesienne Liście”), jak i mniej znane, polskie utwory, np. “Konie Apokalipsy” czy “Bieda z nędzą”. Atmosfera spektaklu jest nasycona nostalgią, a klimat kabaretu i piosenki poetyckiej towarzyszy publiczności przez cały pokaz. Artur Dziurman pełni w przedstawieniu rolę wodzireja, a integracyjny zespół teatralny tworzy wyjątkowy spektakl, który celebruje różnorodność i miłość do sztuki.