Machina sztuki – warsztaty dla dzieci 3,5-5 lat

Machina sztuki to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia.

Podczas warsztatów stawiamy nacisk na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów. Posługujemy się współczesnymi metodami edukacyjnymi: zabawami w przestrzeni, zabawami kreatywnymi, tworzeniem przy użyciu nietypowych narzędzi oraz treningiem twórczości.

Machina sztuki w łatwy i przystępny sposób nawiązuje do wystaw prezentowanych w Cricotece. Celem warsztatów jest zmiana postrzegania sztuki jako obcej i niezrozumiałej. Warsztaty rozwijają dziecięcą wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Poprzez działania manualne, plastyczne i ruchowe odkrywamy świat teatru.

Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, każde warsztaty są inne.

 

Sztuka to przestrzeń eksperymentu. Nie zawsze wszystko wychodzi zgodnie z planem. Czasem to, co powstało przez pomyłkę lub przez przypadek, może okazać się nowatorskie i naprawdę interesujące. W październiku przypadek staje się punktem wyjścia do poszukiwań. Czy chaotycznie rozlewana farba ułoży się w obraz? A nagrane odgłosy rozsypywania przedmiotów stworzą kompozycję muzyczną?

Na zdjęciu prowadzący wraz z dziećmi rysuje po podobraziu. Płótno pokryte jest gąszczem zielonych i czerwonych linii.

5 października, 11:30-12:30

Rozchlapane farby

Uwaga! na zajęciach będzie używana farba

 

12 października, 11:30-12:30

Podsłuchiwanie

 

19 października, 11:30-12:30

Sprawdzanie rzeczywistości

 

26 października, 11:30-12:30

Przetwórnia

 

Warsztaty odbywają się co tydzień, w soboty, przez cały rok szkolny.

Czas trwania: godzina

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 15 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl