Machina sztuki – warsztaty dla dzieci 3,5-5 lat

Machina sztuki to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia.

Cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Podczas zajęć stawiamy na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów.

Machina sztuki w przystępny sposób nawiązuje do wystaw w Cricotece. Celem warsztatów jest zmiana postrzegania sztuki jako obcej i niezrozumiałej. Zajęcia rozwijają dziecięcą wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Poprzez działania manualne, plastyczne i ruchowe odkrywamy świat teatru.

Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, każde warsztaty są inne.

 

Listopad

Wielkie poruszenie! Szukamy nowych form ruszania się i zatrzymywania ruchu. Próbujemy utrwalić ruch na papierze i na płótnie. W pionie i w poziomie. Uruchamiamy ciała, ale też sprzęt kuglarski. Ćwiczymy cyrkowe sztuczki. Punktem wyjścia do teatralnych zabaw są otaczające nas przedmioty. Wykorzystujemy zdjęcia jako inspirację do działań ruchowych, ale też technikę fotografii do ich rejestrowania.

AD [Na zdjęciu grupa dzieci i dorosłych rysuje po białym papierze rozpiętym na ścianie. Na papier rzucony jest obraz projekcji wideo.]

Fot. Studio Filmlove

 

Chodzenie po linie?

9 listopada, 11:30–12:30

Kup bilet

 

Łapane w biegu

16 listopada, 11:30–12:30

Uwaga! na zajęciach będzie używana farba

 

Obiekty latające

23 listopada, 11:30–12:30

Warsztaty w ramach festiwalu Podskoki i wykręty 

Kup bilet

 

Testy fotograficzne

30 listopada, 11:30–12:30

Kup bilet

 

Warsztaty odbywają się co tydzień, w soboty, przez cały rok szkolny.

Czas trwania: godzina

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 15 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl