Machina sztuki – warsztaty dla dzieci 3,5-5 lat

Machina sztuki to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia.

Podczas warsztatów stawiamy nacisk na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów. Posługujemy się współczesnymi metodami edukacyjnymi: zabawami w przestrzeni, zabawami kreatywnymi, tworzeniem przy użyciu nietypowych narzędzi oraz treningiem twórczości.

Machina sztuki w łatwy i przystępny sposób nawiązuje do wystaw prezentowanych w Cricotece. Celem warsztatów jest zmiana postrzegania sztuki jako obcej i niezrozumiałej. Warsztaty rozwijają dziecięcą wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Poprzez działania manualne, plastyczne i ruchowe odkrywamy świat teatru.

Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, każde warsztaty są inne.

MAJ

Na ile sposobów można wykorzystać światło do działań artystycznych? Sprawdzamy przezroczystość materiałów, różne techniki oświetlania przedmiotów. Wycinamy kolorowe folie, malujemy na szkle, testujemy latarki. Inspiracji szukamy wśród kolorowych neonów na wystawie Zapraszanie. Sarkis-Kantor.

 Na zdjęciu różnokolorowy neon w kształcie tęczy.

fot. Grzesiek Mart

11 maja, 11:30–12:30
Kolorowe przezroczystości

18 maja, 11:30–12:30
Jakie kształty mają cienie?

25 maja, 11:00–15:00
Pisanie światłem
warsztaty w ramach festiwalu Copernicus – wstęp wolny, obowiązują rezerwacje

 

 

Warsztaty odbywają się co tydzień, w soboty, przez cały rok szkolny.

Czas trwania: godzina

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 15 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl