Machina sztuki – warsztaty dla dzieci 6-10 lat

Machina sztuki to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia.

Podczas warsztatów stawiamy nacisk na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów. Posługujemy się współczesnymi metodami edukacyjnymi: zabawami w przestrzeni, zabawami kreatywnymi, tworzeniem przy użyciu nietypowych narzędzi oraz treningiem twórczości.

Machina sztuki w łatwy i przystępny sposób nawiązuje do wystaw prezentowanych w Cricotece. Celem warsztatów jest zmiana postrzegania sztuki jako obcej i niezrozumiałej. Warsztaty rozwijają dziecięcą wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Poprzez działania manualne, plastyczne i ruchowe odkrywamy świat teatru.

Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, każde warsztaty są inne.

Sekretne życie przedmiotów

Na warsztat bierzemy rzeczy codziennego użytku. Budujemy z nich konstrukcje albo instrumenty. Innym razem zupełnie malutkie makiety architektoniczne. Wykorzystujemy do działań malarskich, testując nowe techniki. Żonglujemy pomysłami!

Na zdjęciu konstrukcja z listewek ułożonych na desce obok narzędzia oraz dziecko z rodzicem.

fot. Studio FILMLOVE

 

2 marca, 13:00-14:00

Maszyna do podciągania

9 marca, 13:00-14:00

Obiekty latające

16 marca, 13:00-14:00

Ćwiczenia z malowania

23 marca, 13:00-14:00

Architekci najmniejszych przestrzeni

30 marca, 13:00-14:00

Gra na przedmioty i instrumenty

 

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 15 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl