Machina sztuki – warsztaty dla dzieci 6-10 lat

Cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia. Podczas zajęć stawiamy na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów.

Machina sztuki w przystępny sposób nawiązuje do wystaw w Cricotece. Celem warsztatów jest zmiana postrzegania sztuki jako obcej i niezrozumiałej. Zajęcia rozwijają dziecięcą wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Poprzez działania manualne, plastyczne i ruchowe odkrywamy świat teatru.

Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, każde warsztaty są inne.

 

Listopad 

Wielkie poruszenie! Szukamy nowych form ruszania się i zatrzymywania ruchu. Próbujemy utrwalić ruch na papierze i na płótnie. W pionie i w poziomie. Uruchamiamy ciała, ale też sprzęt kuglarski. Ćwiczymy cyrkowe sztuczki. Punktem wyjścia do teatralnych zabaw są otaczające nas przedmioty. Wykorzystujemy zdjęcia jako inspirację do działań ruchowych, ale też technikę fotografii do ich rejestrowania.

 

AD [Na zdjęciu ekran, na którym widać grupę dzieci – trójka jest w rozkroku, stopami styka się z drugą trójką. Pod ekranem na białej podłodze leżą dzieci w czarnych strojach.] 

Fot. Studio Filmlove

 

Akrobaci w dwuszeregu zbiórka!

9 listopada, 13:0014:00

Kup bilet

 

Rozgrzewka malarska

16 listopada, 13:0014:00

Uwaga! na zajęciach będzie używana farba

Kup bilet

 

Lekcje łapania

23 listopada, 13:00–14:00

Warsztaty w ramach festiwalu Podskoki i wykręty

Kup bilet

 

Zdjęcie wyszło poruszone

30 listopada, 13:00–14:00

Kup bilet

 

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 15 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl