Machina sztuki – warsztaty dla dzieci 6-10 lat

Machina sztuki to cykl warsztatów na pograniczu teatru, plastyki i muzyki. Zajęcia łączą elementy improwizacji teatralnej, działań w przestrzeni, różnorodnych technik plastycznych, a także wykorzystują nowoczesne multimedia.

Podczas warsztatów stawiamy nacisk na ruch, wspólne działanie, pobudzanie zmysłów. Posługujemy się współczesnymi metodami edukacyjnymi: zabawami w przestrzeni, zabawami kreatywnymi, tworzeniem przy użyciu nietypowych narzędzi oraz treningiem twórczości.

Machina sztuki w łatwy i przystępny sposób nawiązuje do wystaw prezentowanych w Cricotece. Celem warsztatów jest zmiana postrzegania sztuki jako obcej i niezrozumiałej. Warsztaty rozwijają dziecięcą wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Poprzez działania manualne, plastyczne i ruchowe odkrywamy świat teatru.

Każdy miesiąc ma inny temat przewodni, każde warsztaty są inne.

 

Sztuka to przestrzeń eksperymentu. Nie zawsze wszystko wychodzi zgodnie z planem. Czasem to, co powstało przez pomyłkę lub przez przypadek, może okazać się nowatorskie i naprawdę interesujące. W październiku przypadek staje się punktem wyjścia do poszukiwań. Czy chaotycznie rozlewana farba ułoży się w obraz? A nagrane odgłosy rozsypywania przedmiotów stworzą kompozycję muzyczną?

Zdjęcie na klatce schodowej. Dzieci stoją na schodach, spoglądają na ułożoną obok schodów konstrukcję z przedmiotów: rurek, wieszaków, parasoli. Obok prowadzący. 

5 października, 13:00-14:00

Specjaliści od informelu

Uwaga! na zajęciach będzie używana farba

 

12 października, 13:00-14:00

Dowody dźwiękowe

 

19 października, 13:00-14:00

Eksperyment teatralny

 

26 października, 13:00-14:00

Warsztat naprawczy

 

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki. Nie prowadzimy rezerwacji. Ilość miejsc jest ograniczona.

Bilet w cenie 15 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Barbara Pasterak, tel. (12) 442 77 70 wew. 107 lub mail: edukacja@cricoteka.pl