Warsztaty dla przedszkoli

Warsztaty dla przedszkoli prowadzimy od wtorku do piątku, jedynie po wcześniejszej rezerwacji. W tym celu należy pisać na adres: rezerwacje@cricoteka.pl. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Aleksandra Treder, tel. (12) 442 77 70 wew. 115 lub mail: treder@cricoteka.pl

Czas trwania warsztatu to 60 min.

W przypadku grupy większej niż 25 osób – istnieje konieczność podzielenia grupy na dwie mniejsze.

Na zdjęciu grupa dzieci bawi się kołami rowerowymi. Fot. Studio FILMLOVE

Fot. Studio FILMLOVE

 

Tematy do wyboru:

Temat: Gdzie wędrują buty?

(warsztat dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną lub spektrum autyzmu)

Koszt udziału: 150 zł od grupy

Do pary, na słońce, na deszcz, sznurowane i wkładane. Czy w butach zapisana jest jakaś historia? Czy są w stanie coś dla nas odcisnąć? Poszukamy śladów wędrówki. Przyjrzymy się im bardzo dokładnie i zostawimy własne odciski podeszw. Zajęcia będą okazją do rozwijania wyobraźni, ale też rozwoju zmysłów i integracji sensorycznej poprzez różnorodność doświadczeń zmysłowych.

 

Temat: Wyliczanki i rytmy

Koszt udziału: 150 zł od grupy

„Ta-da-ri-di-ta-tam”. Sprawdzimy czy tekstowa wyliczanka łatwiej wpada w ucho czy może przechodzi w ruch naszego ciała. Na znanych wyliczankach poszukamy różnych rytmów i stworzymy dźwiękowe kompozycje. Posłużymy się wielkim instrumentem, jakim jest nasze ciało. Wspólnie popracujemy nad koordynacją słuchowo-ruchową i nad świadomością ciała.

 

Temat: Wiaderko pełne dźwięków

(warsztat dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością intelektualną lub spektrum autyzmu)

Koszt udziału: 150 zł od grupy

Jak zrobić instrumenty z przedmiotów znalezionych dookoła? Przetestujemy różne materiały – poszeleścimy, postukamy i zaskrzypimy. Zagramy bardzo głośno i bardzo cicho. Będziemy nasłuchiwać dźwięków z otoczenia i skomponujemy melodię, w której nasza muzyka połączy się z nimi w całość. Stworzymy wspólnie małą orkiestrę, pobawimy się w dyrygentów.

 

Temat: Projekt poczta

Koszt udziału: 5 zł od osoby

Czy list może być dziełem sztuki? Korzystając z materiałów archiwalnych będziemy odkrywać tajniki warsztatu Tadeusza Kantora, które staną się dla nas punktem wyjścia do własnych poszukiwań. Przetestujemy różne techniki artystycznego wykorzystywania kopert i znaczków, ale też porozmawiamy o idei wielkiej wystawy na poczcie. Wspólnie stworzymy koperty-ambalaże, a nawet spróbujemy odtworzyć happening z wielkim listem.

Warsztaty odbywają się w ramach programu Bon Kultury.