Warsztaty na wynos – już dostępne!

Otaczająca rzeczywistość była dla Tadeusza Kantora bardzo inspirująca. Codzienne obserwacje, banalne praktyki, nudne czynności zmieniały się w odkrywanie niezwykłości świata i… dzieła sztuki.

Zapraszamy do zabawy w eksplorowanie przestrzeni teatralnej – w sobie i wokół siebie. Co da się robić w domu? Codziennie możemy szukać nowych pomysłów do twórczych zadań. Inspirację wprawdzie czerpiemy ze zwykłych czynności, ale z pomocą przychodzi sztuka!

Tym razem to my chcemy Was „odwiedzić”! Dlatego przygotowaliśmy pakiety z materiałami, ilustracjami, ciekawostkami i zadaniami teatralnymi.

Każdy pakiet Warsztatów na wynos to pełen zestaw materiałów do działania oraz szczegółowa instrukcja, która pozwoli Wam odkrywać nowe wymiary codzienności.

Pierwszy z nich to warsztat konstrukcyjny związany jest z budynkiem Cricoteki. Zbuduj muzeum zgodnie ze swoją wyobraźnią!

  

Drugi pakiet to Ćwiczenia z patrzenia. Zmieniamy perspektywę. Oglądamy świat w innych kolorach. Badamy relacje między przedmiotami a przestrzenią. Bawimy się skalą. Inspiracją do nowego pakietu warsztatów na wynos były Pomniki niemożliwe Tadeusza Kantora.

  

Trzeci pakiet to Kostium z wyobraźni. Stwórz kostium dla postaci, która mogłaby stanąć na scenie! Eksperymentuj z tkaninami – wycinaj, owijaj, wiąż. Wykorzystaj drewnianego manekina. Jak mogłaby nazywać się postać? O czym byłby spektakl, w którym by zagrała ?

 

Warsztatowy pakiet można kupić w kasie Cricoteki w cenie 20 zł.

Istnieje możliwość wysłania pakietów na wynos. Warsztaty na wynos kosztują 20 zł + koszt wysyłki 15 zł.

Adres do wysyłki prosimy przesłać na maila: slawik@cricoteka.pl

Przesyłkę wyślemy pocztą po zaksięgowaniu przelewu na naszym koncie.
Dane do przelewu:
Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA w Krakowie
Bank Pekao S.A. o. Kraków
30 1240 4650 1111 0000 5157 7726
W tytule prosimy wpisać: Warsztaty na wynos
Prosimy o wpłatę 35 zł.