Warsztaty rodzinne

LABORATORIUM SCENY 

Warsztaty dla rodzin

18 listopada, godzina 11.30-12.30

 Przestrzenie ruchu

Prosty znak graficzny (kropka, kreska, linia) w przestrzeni kartki i my w przestrzeni sali, przedmiot i jego jakość ruchowa- to wszystko stanie pretekstem do poszukiwania ruchu i tego co on opowiada. Eksplorowanie własnych możliwości ruchowych i przestrzeni działania w grupie, da nam materiał do stworzenia wspólnej ruchowej etiudy- opowieści scenicznej, którą przedstawimy w oknie Cricoteki wprost na cały Kraków.

Wykorzystamy metodę tańca kreatywnego do spędzenia czasu w przestrzeni naszej teatralnej wyobraźni. Warsztaty bazują na najbardziej naturalnej aktywności ruchowej, uczą odkrywać różnorodne jakości ruchu.

Dorosły człowiek i dziecko trzymają się za ręce

fot. Studio FILMLOVE

Prowadzenie: Monika Tomczyk 

Absolwentka Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu, Akademii Teatru Alternatywnego (Instytut im. J. Grotowskiego /Teatr Brama / Ośrodek Teatralny Kana) Letniej Szkoły Dramy z Johnem Somersem, Terapeutka SI, Instruktorka Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała, Eksperymentalnego Teatru Tańca (EXTATHE dr Detlefa Kapperta) Edukacji Somatycznej (The Body/ Think Process BTP, Alana Caig Wilsona), pedagogiki specjalnej UŁ. Obecnie tworzy Pracownię Twórczego Widza w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi i Stowarzyszenie Portiernia Sztuki w Łodzi

Reżyseruje i występuje w eksperymentalnych spektaklach teatru niezależnego. W swojej pracy wykorzystuje min. metodę tańca kreatywnego opartą o teorię ruchu Labana ,Life/Art Process Anny Halprin, dramoterapię, edukację somatyczną na bazie metody Feldenkraisa.

 

 

Na warsztaty obowiązują bilety, które można zakupić na naszej stronie internetowej lub w kasie Cricoteki.

Bilet w cenie 10 zł obowiązuje zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Zasadą jest udział co najmniej dwóch osób (dziecka i osoby dorosłej), ale można również uczestniczyć w trójkach, czwórkach itd. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, o uczestnictwie w zajęciach decyduje kupno biletu. Ilość miejsc jest ograniczona.

Grafika promująca projekt Laboratorium sceny. Warsztaty rodzinne i spotkania dla seniorów

Grafika promująca projekt Laboratorium sceny. Warsztaty rodzinne i spotkania dla seniorów - logotypy partnerów i organizatorów