Odwołane warsztaty twórcze z Michałem Sroką w przestrzeni wystawy Marka Chlandy.

Z przykrością odwołujemy kolejne terminy warsztatów:

7 listopada, godz. 15:00-18:00 – ruch (zmienność, transformacja)

21 listopada, godz. 15:00-18:00 – dialog z tradycją mistrzów (Tadeusz Kantor, Jerzy Grotowski, Bruce Nauman)

 

W przestrzeni wystawy Marka Chlandy “Cargo” odbyło się do tej pory jedno spotkanie warsztatowe. Stanowiło niezwykłą możliwość odciśnięcia swojego śladu w twórczej przestrzeni “wystawy w przygotowaniu”. Marek Chlanda i zespół “Cargo” nie zniknęli z sali wystawowej wraz z otwarciem wystawy. Działają w niej nadal, dokonują zmian, trwają w procesie twórczym, do którego w dniu warsztatów dołączyli też jego uczestniczki i uczestnicy.

24 października, godz. 15:00-18:00 – ciało (witalność, praktyka, przestrzeń)

Marek Chlanda tworzy głównie rysunki, które są dla niego zapisem obserwacji i spostrzeżeń. Artysta tworzy też „miejsca rysunkowe”, które poznamy na warsztatach. Myśli utrwalone na kartkach łączy z innymi formami sztuki. Buduje złożoną „strukturę” wystawy, w której zaprasza gości do interakcji.

Warsztaty poprzedzone zostanły krótkim wstępem na temat twórczości Marka Chlandy. Marek Chlanda nie realizuje pojedynczych dzieł, ale pracuje seriami, cyklami. Zatem i uczestnicy warsztatów podjęli próbę stworzenia serii prac w duchu jego twórczości. Zgodnie z intencją autora uczestnicy twórczo ingerowali w wystawę, szukając nowych znaczeń.

Warsztaty są skierowane do osób dorosłych, niezależnie od umiejętności.

Prowadzenie:
Michał Sroka – artysta wizualny i architekt; doktorant i asystent na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach, licznych konkursach, warsztatach i wyjazdach studyjnych. Jego prace pokazywane były w Polsce i za granicą. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką warsztatową, fotografią, projektowaniem architektonicznym oraz tworzy instalacje, łącząc różne media. Głównym obszarem jego zainteresowań jest relacja pomiędzy malarstwem, architekturą, rzeźbą i przestrzenią.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patroni medialni wystawy:
Onet, TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, Cojestgrane24, Magazyn Szum.

Na banerze wydarzenia wykorzystano zdjęcie zrealizowane w przestrzeni wystawy Marka Chlandy “Cargo”.